Detektor Inwestycyjny
– sprawdzam czy warto

Mamy ambicję nauczyć Cię samodzielnie oceniać wartość, przydatność i właściwe dopasowanie oferty do Twoich oczekiwań i możliwości. Stworzyliśmy specjalne pakiety lekcji, panel edukacyjny oraz możliwość komunikowania się z nami. Dzięki tym narzędziom oraz wsparciu sekcji BLOG staniesz się częścią świadomej swoich wyborów społeczności. Sprawdzam czy warto nie będzie pustym sloganem – lecz stylem działania w wielu dziedzinach życia, na to liczymy i wyrażamy gotowość do wsparcia.

Każdy zna powiedzenie: jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Ukryta jest w nim mądrość zachęcająca do poświęcenia czasu i energii na przygotowania w ilości niezbędnej do przekonania, że wykonało się dostatecznie wiele, aby cel do którego dążę miał jak najwyższą szansę realizacji.

Cytując Franka Herberta z „Diuny”

"Początek to czas dla podjęcia najbardziej pedantycznych starań, by wszystko znajdowało się na swoim miejscu."

Detektor Inwestycyjny jest miejscem w którym starannie przyglądamy się funduszom inwestycyjnym otwartym (FIO) polisom z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK), ubezpieczeniom terminowym, oraz innym rozwiązaniom obecnym na polskim rynku.

Detektor Inwestycyjny – jak to działa?

Możemy zademonstrować na prostym przykładzie Ubezpieczenia Terminowego, czyli takiego w którym Ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty kwoty świadczenia w przypadku śmierci Ubezpieczonego (objętego ochroną). Większość nie zdaje sobie sprawy że:

1

nie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w ofercie Ubezpieczenie Terminowe w formule umowy głównej

2

większość Towarzystw wskazuje na wiele wyłączeń odpowiedzialności, czyli zdarzeń za które nie bierze odpowiedzialności. Jeżeli nie doczytam, mogę nawet nie wiedzieć w jakich warunkach jestem chroniony a w jakich nie

3

niektóre Towarzystwa ubezpieczają tylko do 65 roku życia, po tym okresie można zawrzeć umowę z innym ubezpieczycielem, ale czy mam pewność dobrego stanu zdrowia? I czy w ogóle będę „ubezpieczalny” ?

4

co się stanie gdy spóźnię się z opłatą składki i ile konkretnie ma wynosić okres prolongaty

Ostatni punkt dotyka samego sedna sprawy. Zdanie : Ile konkretnie ma wynosić okres prolongaty ( czyli dopuszczalnego czasu na uzupełnienie zaległej składki) ma w swojej wymowie żądanie Klienta spełnienia takich warunków ubezpieczenia, aby było przyjazne i mówiąc wprost uczciwie skonstruowane.

Powinniśmy zatem (mając wiedzę na temat Ubezpieczeń Terminowych) rozpocząć poszukiwania od wyznaczenia kryteriów, których spełnienie warunkować będzie ewentualny zakup produktu chroniącego życie. Lista oczekiwań proponowana przez Detektor Inwestycyjny w zakresie Ubezpieczenia Terminowego na Życie między innymi wskazuje na następujące warunki konieczne jakie musi spełnić Towarzystwo aby mogło dojść do zakupu programu:

  • brak wyłączeń odpowiedzialności z wyjątkiem świadomego udziału w aktach przemocy
  • co najmniej 60 dniowy okres prolongaty
  • ochrona do co najmniej 75 roku życia

Detektor Inwestycyjny każdego roku wydaje Raport Ubezpieczeń Terminowych, jeżeli wykupiłeś abonament, raport otrzymasz za darmo.

Poniżej przykładowy raport. Jeżeli chcesz uzyskać pełną wersję raportu zawierającą nazwy 22 programów i oferujących je Towarzystw Ubezpieczeniowych zaloguj się. W 2018 roku mamy tylko jednego laureata, uważamy, że w tak ważnej kwestii jaką jest ochrona życia, nie ma miejsca na półśrodki.